18 травня 2018 р. за ініціативи кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції, спільно зі студентами та бібліотекою ЖНАЕУ в університеті відбувся захід, присвячений Дню Європи. У країнах Європейського Союзу цей день став символом початку нового, вільного та успішного шляху, мирної співпраці між суверенними націями, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах миру, солідарності, демократії, добробуту людей і верховенства права.

Прагнення до європейського рівня життя, цінностей і стандартів визначило європейський вибір нашої країни. Для України День Європи став символом європейської та євроатлантичної інтеграції, щасливого та гідного майбутнього, стабільності, миру та процвітання. Тож наш університет також долучився до відзначення цієї події. Як зазначила Зінчук Тетяна Олексіївна, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції, цей захід започаткував традицію щорічного святкування Дня Європи в Житомирському національному агроекологічному університеті. Головним месиджем заходу стало гасло: «Відчуй, що Європа починається в Україні».
Вітальне слово виголосив ректор університету Олег Скидан, який зазначив, що наш університет також робить свій вклад у наближення євроінтеграції України, прикладом чого, зокрема, є відкриття нової спеціальності «Міжнародні економічні відносини».

Презентація студентів першого курсу новоствореної спеціальності розкрила історію виникнення, створення та функціонування Європейського Союзу. Про політику Єдності і згуртування ЄС розповіли студенти першого курсу спеціальності «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». Студенти третього курсу підготували інформацію про європейський освітній простір та особливості освітнього процесу в ЄС у порівнянні з українською освітою. Разом з ведучими дійства глядачі здійснили захопливу подорож Євросоюзом, відгадуючи країни Європи за характерними ознаками.
Приємним сюрпризом стало відео-вітання з Фінляндії, Норвегії, Німеччини і навіть Китаю студентів нашого університету, які зараз працюють у різних куточках світу.
Своєрідною інтерпретацією бачення європейського майбутнього України очима молоді став конкурс плакатів. Переможців конкурсу нагородили полотнами для створення чергових шедеврів, учасників – солодкими призами. Глядачі також мали змогу отримати естетичну насолоду від яскравої та насиченої концертної програми.
Символічним стало завершення свята гімном України, тоді як відкриття супроводжувалось гімном Євросоюзу, тим самим організатори свята наголосили на єдності України та Європи. Адже наша мета – Україна в Об’єднаній Європі, наше місце – в Європейському Союзі, в складі якого – історичний шанс нашої країни розкрити свої можливості. Україна збагатила палітру Європи новим відтінком, на черзі – нові яскраві барви. Тож завдання кожного з нас – разом будувати щасливе європейське майбутнє нашої держави!

До цього свята долучилися також виконавці освітнього модулю «Аграрна політика ЄС» в рамках програми Еразмус+ Жан Моне – Лариса Левківська, Олександр Ковальчук, Наталія Куцмус, Василь Шукалович, а керівник даного проекту Тетяна Зінчук, як зазначалося раніше, була головним організатором дійства.

18, May 2018

Day of Europe in Zhytomyr National Agroecological University

Tradition of Europe’s day celebration was found in 2003 and now is popular spring-fest in Ukraine. Today this holiday is a way to share the common European principles of development and values like respect for human dignity and rights, freedom, democracy, equality and the rule of law.

It's great that this year the Day of Europe was celebrated not only at the central locations, but also was organized as interesting extraordinary events in different parts of Zhytomyr. For example, at ZNAU some aspects of life in EU and the best European experience in public relations and policy making were presented by students and actively discussed. Some features of European classic and modern music, dance were impressed in students’ performances.

It was interesting. It was amazing. It was … and it will be! Next year))))