Програма Еразмус+ освітній модуль Жан Моне проект "Аграрна політика ЄС"

МІЖНАРОДНА ОСВІТНЯ ПРОГРАМА ЄС: ЕРАЗМУС+ ЖАН МОНЕ (JEAN MONNET PROGRAMME)

Рік заснування: 1990

Історичний опис:  ініціативна освітня програмам Європейської Комісії  (ЄК) пов'язана з ім'ям французького підприємця і державного діяча, економіста Жана Моне – засновника та президента  Європейського об'єднання вугілля та сталі (ЕОВС, 1950 р.), яке поклало початок створенню Європейського економічного співробітництва (ЄЕС, 1957 р.), далі Європейський Союз (ЄС). Основна ідея програми – прагнення до об'єднання  Європи, пропаганда переваг євроінтеграції, підтримка і розвиток співробітництва, розповсюдження європейських студій в Європі та інших континентах.

Загальні відомості: Ініціатива грантових умов програми належить раді європейських університетів та викладачам  усіх країн світу, які проводять наукові дослідження в сфері європейської інтеграції. Грантові кошти мають цільове призначення і виділяються університетам на започаткування в навчальному процесі викладання дисциплін, які безпосередньо пов'язані з процесами розвитку європейського права, європейської економіки, освіти, науки, культури, історії, теорії та практики європейської інтеграції.

Відбір проектів на конкурс здійснюється відділом ЄК (Брюсель) з питань освіти та культури щорічно за відповідними вимогами. Україна бере участь у програмі Жана Моне, починаючи з 2001 р. У 2014 р. програма  трансформувалась у напрям  Жан Моне Еразмус + та відбувся перший конкурс проектів. Географічні межи програми Жан-Моне розповсюджуються на більш, як 60 країн світу, освітні курси, які увійшли у навчальні плани, пропонують майже 700 університетів, в навчальній мережі задіяні близько 1500 професорів та більш, як 150000 студентів з усього світу. Конкурс на участь у програмі проводиться щорічно з середини листопада до кінця лютого.

Європейський  освітній модуль Жана Моне є одним із основних напрямів програми, зміст якого за умовами грантового проекту, полягає у розробці та викладанні спеціально розроблених короткотермінових курсів з питань європейської інтеграції для певної категорії слухачів.